Kundcenter

Vi är kundcentret som vill att du ska ringa.

Felanmälan

Läs vår integritetspolicy här

VARBERG (huvudkontor)

0340-66 69 99 info@wearesi.se Härdgatan 9, 432 32 Varberg

FALKENBERG

0340-66 69 99 Murarevägen 30, 311 36 Falkenberg

Grästorp

0514-65 95 00 Plogvägen 8, 467 30 Grästorp

Göteborg

031-761 46 90 Gustaf Werners Gata 8A, 421 32 Västra Frölunda

Halmstad

035-280 43 00 Kristinehedsvägen 5, 302 44 Halmstad

Kungälv – Keylogic

031-700 11 90 Bilgatan 7A, 442 40 Kungälv

Luleå

0920-27 05 80 Banvägen 9F, 973 46 Luleå

Skövde

0500-40 09 40 Bangårdsgatan 6, 549 34 Skövde

Skövde - Lortentzons Styr

0500-49 55 80 Kaplansgatan 26, 541 34 Skövde

Sollentuna - Setex AB

060-15 08 58 Bergkällavägen 39L Lokal 11, 192 79 Sollentuna
Björn Aspman ansvarig Sollentuna 073-24 70 160

STockholm

08-409 101 60 Hemvärnsgatan 11, 171 54, Solna

Sundsvall - Setex AB

060-15 08 58 Trafikgatan 11, 856 44 Sundsvall,
Mats Svedin ansvarig Norrland 070-24 70 858

Stockholm - OSG

08-556 557 70 Solkraftsvägen 25, 135 70 Stockholm

Ängelholm

0431-48 49 04 Lagegatan 24, 262 71 Ängelholm

Östersund - Jaadab

063-18 03 00 Hagvägen 15, 831 48 Östersund

Fakturauppgifter

SI Sustainable Intelligence

Systeminstallation i Varberg AB
Härdgatan 9
432 32 Varberg
Org.nr: 556533-7697
VAT.nr: SE556533769701

Vår referens (för- och efternamn) måste framgå på fakturan.

Vi omfattas utav omvänd skattskyldighet inom byggsektorn enligt Skatteverkets föreskrifter.

Vi tar emot fakturor via mejl, som PDF.
En fil (faktura inkl. bilaga) per mejl.
fakturavbg@wearesi.se
Tänk på att det bara är fakturor som kan mejlas hit.
Andra dokument raderas automatiskt.

I andra hand tar vi emot fakturor via post.
Observera längre handläggningstid.

Övriga ekonomifrågor.
ekonomi@wearesi.se

SI Sustainable Intelligence

Systeminstallation i Göteborg AB
Gustaf Werners gata 8A
421 32 Västra Frölunda
Org.nr: 556759-0046
VAT.nr: SE556759004601

Vår referens (för- och efternamn) måste framgå på fakturan.

Vi omfattas utav omvänd skattskyldighet inom byggsektorn enligt Skatteverkets föreskrifter.

Vi tar emot fakturor via mejl, som PDF.
En fil (faktura inkl. bilaga) per mejl.
fakturagbg@wearesi.se.
Tänk på att det bara är fakturor som kan mejlas hit.
Andra dokument raderas automatiskt.

I andra hand tar vi emot fakturor via post.
Observera längre handläggningstid.

Övriga ekonomifrågor.
ekonomi@wearesi.se

SI Sustainable Intelligence

Systeminstallation i Skaraborg AB
Plogvägen 8
467 30 Grästorp
Org.nr: 556863-7085
VAT.nr: SE556863708501

Vår referens (för- och efternamn) måste framgå på fakturan.

Vi omfattas utav omvänd skattskyldighet inom byggsektorn enligt Skatteverkets föreskrifter.

Vi tar emot fakturor via mejl, som PDF.
En fil (faktura inkl. bilaga) per mejl.
fakturaskbg@wearesi.se
Tänk på att det bara är fakturor som kan mejlas hit.
Andra dokument raderas automatiskt.

I andra hand tar vi emot fakturor via post.
Observera längre handläggningstid.

Övriga ekonomifrågor.
ekonomi@wearesi.se

IZ Elmontage AB
Härdgatan 9
432 32 Varberg
Org.nr. 556339-0391
VAT.nr: SE556339039101

Vår referens (för- och efternamn) måste framgå på fakturan.

Vi omfattas INTE utav omvänd skattskyldighet inom byggsektorn enligt Skatteverkets föreskrifter.

Vi tar emot fakturor via mejl, som PDF.
En fil (faktura inkl. bilaga) per mejl.
faktura@izelmontage.se
Tänk på att det bara är fakturor som kan mejlas hit.
Andra dokument raderas automatiskt.

I andra hand tar vi emot fakturor via post.
Observera längre handläggningstid.

Övriga ekonomifrågor.
ekonomi@wearesi.se

Jadaab Automation AB
Hagvägen 15
831 48 Östersund
Org.nr. 556650-5375
VAT.nr: SE556650537501

Vår referens (för- och efternamn) måste framgå på fakturan.

Vi omfattas utav omvänd skattskyldighet inom byggsektorn enligt Skatteverkets föreskrifter.

Vi tar emot fakturor via mejl, som PDF.
En fil (faktura inkl. bilaga) per mejl.
faktura@jadaab.se
Tänk på att det bara är fakturor som kan mejlas hit.
Andra dokument raderas automatiskt.

I andra hand tar vi emot fakturor via post.
Observera längre handläggningstid.

Övriga ekonomifrågor.
ekonomi@wearesi.se

Keylogic AB
Bilgatan 7A
442 40 Kungälv
Org.nr. 556582-8927
VAT.nr: SE556582892701

Vår referens (för- och efternamn) och projektnummer måste framgå på fakturan.

Vi omfattas utav omvänd skattskyldighet inom byggsektorn enligt Skatteverkets föreskrifter.

 Vi tar emot fakturor via mejl, som PDF.
En fil (faktura inkl. bilaga) per mejl.
faktura@keylogic.se
Tänk på att det bara är fakturor som kan mejlas hit.
Andra dokument raderas automatiskt.

I andra hand tar vi emot fakturor via post.
Observera längre handläggningstid.

Övriga ekonomifrågor.
ekonomi@wearesi.se

OSG AB
Solkraftsvägen 25
135 70 Stockholm
Org.nr 556295-6309
VAT.nr: SE556295630901

Vår referens (för- och efternamn) och projektnummer måste framgå på fakturan.

Vi omfattas utav omvänd skattskyldighet inom byggsektorn enligt Skatteverkets föreskrifter.

Vi tar emot fakturor via mejl, som PDF.
hvd128@pdf.scancloud.se
En fil (faktura inkl. bilaga) per mejl.
Tänk på att det bara är fakturor som kan mejlas hit.
Andra dokument raderas automatiskt.

I andra hand tar vi även emot fakturor via post.
Observera längre handläggningstid.

Övriga ekonomifrågor.
ekonomi@wearesi.se

Setex AB
Fack 3045
Box 3038
831 03 Östersund

Org.nr 556964-7406
VAT.nr: SE556964740601

Fack 3045 skall framgå i adressfältet på samtliga fakturor.

Vi omfattas utav omvänd skattskyldighet inom byggsektorn enligt Skatteverkets föreskrifter.

Då miljön är viktig för oss ser vi helst att ni skickar fakturan som EDI.

VAN Operatör: Scancloud AB (Addett)
GLN-nr: 7365569647404
Svefaktura eller Peppolformat

I andra hand tar vi emot fakturor via mejl, som PDF.
En fil (faktura inkl. bilaga) per mejl.
3045@faktura.scancloud.se

Tänk på att det bara är fakturor som kan mejlas hit.
Andra dokument raderas automatiskt.

I sista hand tar vi emot fakturor via post.
Observera längre handläggningstid.

Övriga frågor
mats.svedin@setex.se

Lorentzons Styr AB
Kaplansgatan 26
549 34 Skövde
Org. nr: 556855-5097
VAT. Nr: 556855509701

Projektmärkning samt Vår referens (för och efternamn) måste framgå på fakturan.

Fakturamejl: faktura@lorentzonsstyr.se

Vi omfattas utav omvänd skattskyldighet inom byggsektorn enligt skatteverkets föreskrifter

Vi tar emot fakturor via mejl, som PDF.
En fil (faktura inkl. bilaga) per mejl.
faktura@lorentzonsstyr.se
Tänk på att det bara är fakturor som kan mejlas hit.
Andra dokument raderas automatiskt.

I andra hand tar vi emot fakturor via post.
Observera längre handläggningstid.

Övriga frågor.
info@lorentzonsstyr.se

Kontaktpersoner

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Adam Johansson

Projektledning
+46 (0) 340-58 15 38
adam.johansson@wearesi.se

Adam Khalfi

Programmering
+46 (0) 8-409 101 73
adam.khalfi@wearesi.se

Adam Pettersson

Automationstekniker
+46 (0) 31-376 68 80
adam.pettersson@wearesi.se

Agnes Jennemann Birkestrand

Automationstekniker
+46 (0) 35-280 43 10
agnes.jennemann.birkestrand@wearesi.se

Alex Bello

IT
+46 (0) 340-58 15 90
alex.bello@wearesi.se

Alexander Bergvad

Programmering SI Logiware
+46 (0) 340-58 15 75
alexander.bergvad@wearesi.se

Ali Amiri

Automationstekniker
+46 (0) 76-567 86 25
ali.amiri@wearesi.se

Amanda Eriksson

Programmering
+46 (0) 340-58 15 72
amanda.eriksson@wearesi.se

Anders Björhall

Projektledning
+46 (0) 31-761 46 91
anders.bjorhall@wearesi.se

Anders Niklasson

Projektledning
+46 (0) 31-761 46 93
anders.niklasson@wearesi.se

Adam Johansson

Projektledning
+46 (0) 340-58 15 38
adam.johansson@wearesi.se

Alex Bello

IT
+46 (0) 340-58 15 90
alex.bello@wearesi.se

Alexander Bergvad

Programmering SI Logiware
+46 (0) 340-58 15 75
alexander.bergvad@wearesi.se

Amanda Eriksson

Programmering
+46 (0) 340-58 15 72
amanda.eriksson@wearesi.se

Andreas Nilsson

Köksansvarig
adde.nilsson@wearesi.se

Annika Eriksson

Ekonomiassistent
+46 (0) 340-58 15 17
annika.eriksson@wearesi.se

Anton Forsberg

Programmering
+46 (0) 340-58 15 42
anton.forsberg@wearesi.se

Anton Gudmundsson

Programmering
+46 (0) 340-58 15 51
anton.gudmundsson@wearesi.se

Anton Johansson

Programmering
+46 (0) 340-58 15 64
anton.johansson@wearesi.se

Bengt Antonsson

Projektledning
+46 (0) 340-58 15 49
bengt.antonsson@wearesi.se

Adam Pettersson

Automationstekniker
+46 (0) 31-376 68 80
adam.pettersson@wearesi.se

Ali Amiri

Automationstekniker
+46 (0) 76-567 86 25
ali.amiri@wearesi.se

Anders Björhall

Projektledning
+46 (0) 31-761 46 91
anders.bjorhall@wearesi.se

Anders Niklasson

Projektledning
+46 (0) 31-761 46 93
anders.niklasson@wearesi.se

Fredrik Petersson

Automationstekniker
+46 (0) 31-376 68 83
fredrik.petersson@wearesi.se

Fredrik Reimer

Projektledning
+46 (0) 31-376 68 88
fredrik.reimer@wearesi.se

Henrik Wennerholm

Projektledning
+46 (0) 31-761 46 94
henrik.wennerholm@wearesi.se

Jakob Roslund

Programmering
+46 (0) 31-376 68 89
jakob.roslund@wearesi.se

Jan Johansson

Programmering
+46 (0)31-761 46 96
jan.johansson@wearesi.se

Johan Elverlind

Programmering
+46 (0) 31-376 68 81
johan.elverlind@wearesi.se

Agnes Jennemann Birkestrand

Automationstekniker
+46 (0) 35-280 43 10
agnes.jennemann.birkestrand@wearesi.se

Fredrik Moland

Projektledning
+46 (0) 340-58 15 82
fredrik.moland@wearesi.se

Fredrik Wahlberg

Försäljning
+46 (0) 340-58 15 58
fredrik.wahlberg@wearesi.se

Hussain Sadid

Automationstekniker
+46 (0) 35-280 43 07
hussain.sadid@wearesi.se

Linus Bile-Excell

Programmering
+46 (0) 35-280 43 04
linus.bile-excell@wearesi.se

Mats Karlsson

Automationstekniker
+46 (0) 35-280 43 11
mats.karlsson@wearesi.se

Mattias Andersson

Automationstekniker
+46 (0) 35-280 43 05
mattias.andersson@wearesi.se

Mattias Loggarfve

Projektledning
+46 (0) 35-280 43 09
mattias.loggarfve@wearesi.se

Niklas Åkesson

Projektledning
+46 (0) 35-280 43 01
niklas.akesson@wearesi.se

Tobias Gustavsson

Programmering
+46 (0) 35-280 43 03
tobias.gustafsson@wearesi.se

Anders Strandman

Projektledning
+46 (0) 431-48 49 05
anders.strandman@wearesi.se

Andreas Wallin

Projektledning
+46 (0) 431-48 49 02
andreas.wallin@wearesi.se

Conny Hiljeborn

Kontorsansvarig
+46 (0) 431-48 49 00
conny.hiljeborn@wearesi.se

Mikael Persson

Projektledning
+46 (0) 431-48 49 01
mikael.persson@wearesi.se

Axel Engblom

Programmering
+46 (0) 514-65 95 13
axel.engblom@wearesi.se

Bengt-Inge Larsson

Projektledning
+46 (0) 514-65 95 02
bengt-inge.larsson@wearesi.se

Bo Hallnemo

Programmering
+46 (0) 514-65 95 03
bo.hallnemo@wearesi.se

Carina Friberg

Kontorsansvarig
+46 (0) 514-65 95 12
carina.friberg@wearesi.se

Eric Sand

Automationstekniker
+46 (0) 514-65 95 07
eric.sand@wearesi.se

Fredrik Johansson

Projektledning
+46 (0) 514-65 95 09
fredrik.johansson@wearesi.se

Håkan Svensson

Projektledning
+46 (0) 514-65 95 01
hakan.svensson@wearesi.se

Mari Jutterström

Programmering
+46 (0) 514-65 95 05
mari.jutterstrom@wearesi.se

Mattias Svensson

Projektledning
+46 (0) 514 65 95 11
mattias.svensson@wearesi.se

Pontus Pettersson

Elinstallatör
+46 (0) 514-65 95 10
pontus.pettersson@wearesi.se

Adam Khalfi

Programmering
+46 (0) 8-409 101 73
adam.khalfi@wearesi.se

Daniel Kinnunen

Projektledning
+46 (0) 8-409 101 65
daniel.kinnunen@wearesi.se

Frida Lundqvist

Ansvarig Energi & Drift
(0) 8 -409 101 68
frida.lundqvist@wearesi.se

Ida Rosing

Programmering
+46 (0) 8-409 101 67
ida.rosing@wearesi.se

Jimmy Smedin

Programmering
+46 (0) 8-409 101 62
jimmy.smedin@wearesi.se

Joel Karlsson

Automationstekniker
+46 (0) 8-409 101 66
joel.karlsson@wearesi.se

Jonathan Lindstrand

Kontorsansvarig
+46 (0) 8-409 101 61
jonathan.lindstrand@wearesi.se

Love Delcomyn

Programmering
+46 (0) 8-409 101 69
love.delcomyn@wearesi.se

Niklas Fernström

Automationstekniker
+46 (0) 8-409 101 71
niklas.fernstrom@wearsi.se

Simon Kortesalmi

Automationstekniker
+46 (0) 8-409 101 63
simon.kortesalmi@wearesi.se

Robert Enberg

Kontorsansvarig
+46 (0) 920-27 05 82
robert.enberg@wearesi.se

Tim Christoffersson

Automationstekniker
+46 (0) 920-27 05 83
tim.christoffersson@wearesi.se

Toyne Ringwald

Kundansvarig
+46 (0) 920-27 05 81
toyne.ringwald@wearesi.se

Vi är nyfikna på dina
utmaningar kring att spara
energi i fastigheter.